Poate cineva sa ma ajute cu o informatie ce tip de componenete imi trebuie pentru a face videochat de acasa!
Am gasit cu calculator cu urmatoarele componenete:
PROCESOR I7 9700
PLACA BAZA Z370
16 GB RAM DDR4
SSD 250 GB
CARCASA VENTILATA
SURSA 500W..
Va rog sa imi da-ti o parere mi se pare cam scump...ce as putea achizitiona pentru a putea sta pe 3-4 siteuri.
Acesta este bun?
Sau sa imi spuneti exact ce componente am nevoie.
Hei! Da e mai mult decat suficient. O sa se si miste rapid pt ca ai SSD de aia ai si pretul mai mare la el.
Hello, da este super ok, daca vrei vreodata sa ii faci un mic upgrade ar fi sa mai pui memorie ram sau sa schimbi procesorul cu un i9. Dar momentan nu ar trebuii sa ai nici o problema cu aceasta configuratie!
Iti trebuie cel putin un procesor I5, dar de preferat ar fi un I7, iar ca memorie 4 giga de RAM, de preferat 8
Ce fel de placa video are? Configuratia per total e destul de buna...depinde si la ce fel de pret l-ai gasit.