buna, fetelor! :* oare pot sa folosesc tableta sau telefonul dak vreau sa fac videochat de acasa? ms! pup
depinde f mult de ce platforma folosesti. unele permit chestia asta, dar trebuie sa ai tel bun si camera buna ca sa iasa ceva. nu recomand.
Da, dar eu zic sa investesti intr-o camera profi! Face diferenta si o sa iesi bine si la bani in 1, 2 luni ?
Eu zic ca merita sa investesti in echipament, ca in orice alt domeniu. Bineinteles, nu trebuie sa investesti o avere. Gasesti camere ok si la preturi accesibile. Cu cat ai poze mai profi, cu care sa iti atragi fanii pe retele de socializare (insta, FB) si cu cat ai o imagine mai buna cand transmiti live, cu atat vei avea mai mult succes. Oamenii cauta calitate foto si video, te asigur 😉
Eu iti recomand sa colaborezi cu un studio si acolo vei avea parte de tot suportul necesar!
Hei, eu ti-as recomanda sa mergi sa lucrezi de la un studio sau sa colaborezi de acasa cu un studio pentru suport tehnic. Daca te ajuta, eu lucrez la Rich Girls, iar colegele care lucreaza de acasa si mai vin aici pentru unghii sau vopsit au spus ca au echipament ca noi din studio. Nu se merita sa faci de pe o tableta pentru ca calitatea nu este buna si o sa se simta la incasari