Salutaree! Fetelor, voi cum gasiti mereu subiecte de conversatie cu membrii? Eu uneori raman fara nimic in cap si nu stiu ce sa mai zic haha
Salutare! Și eu am avut momente în care rămâneam fără idei, dar am câteva trucuri care mă ajută. Întreb membrii despre hobby-urile și pasiunile lor, oamenii adoră să vorbească despre ce le place. De asemenea, mă documentez despre știri, filme și alte subiecte de interes general. Încerc să revin la detalii din conversațiile anterioare și să am câteva jocuri sau provocări amuzante pregătite. Voi ce strategii folosiți? 😊
Poti sa pui numai intrebari cand ramai fara subiect.. ii lasi si impresia ca esti interesata de persoana lui
Încerc să observ ce le place și pornesc de acolo. Dacă un membru pare mai timid, preiau eu inițiativa și povestesc ceva personal, chiar și banal, dar spus cu atitudine contează! 😉
Salut! Și eu pățesc uneori la fel, e normal. Ce mă ajută pe mine e să am mereu câteva întrebări generale pregătite (despre hobby-uri, filme, ce au făcut azi). Îi ascult mult și construiesc discuția pe ce zic ei. Chiar și liniștea poate fi sexy, dacă știi cum să o umpli cu atitudine.